Arabadaki Noida kadın kasksız araç kullandığı için ₹ 1.000 para cezasına çarptırıldı

aynur

New member
Gautam Budh Nagar trafik polisi bir tane verdi ₹27 Haziran’da Noida’nın Hoshiyarpur köyünde arabasını kasksız kullandığı için bir kadına 1.000 challan verildiğini söyleyen kadın, kendi adına kayıtlı bir bisikleti olmadığını da sözlerine ekledi.

Kadın, Challan’da belirtilen tarihte Hoshiyarpur’a gitmediğini söyledi. (Temsili resim)

Olay, araç sahibi ve Greater Noida, Zeta-1’deki bir devlet okulunda öğretmen olan Shailja Chaudhary’nin Cuma günü bir E-Challan almasıyla gün ışığına çıktı.

Burayı oku: Gautam Budh Nagar bölgesinde arazi tahsisi ihale sistemi sona eriyor

“7 Temmuz akşamı ev işi yaparken trafik polisinden cep telefonuma mesaj geldi. İlk başta evimi ziyaret eden bir akrabamın arabamı sürerken trafik kurallarını çiğnemiş olabileceğini düşündüm. Ancak mesajı açtığımda, 27 Haziran sabah 8:29’da challan’a takılı bir bisikletin fotoğrafını ve kasksız araç kullandığım için arabamın plaka numarasının belirtildiğini görünce şok oldum” dedi.

Ayrıca Chaudhary, challan’da belirtilen tarihte Hoshiyarpur’a gitmediğini de sözlerine ekledi.

“Benim adıma kayıtlı bir Hyundai i20 olduğu için iki tekerlekli aracım yok” diyen Chaudhary, bunun trafik polisinin açık bir hatası olduğunu ve yapılan talebi iptal etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Challan, teslim tarihinden önce Noida Sektörü 14A’daki trafik kontrol ofisine gitmem için beni yönlendiriyor, yoksa hakkımda yasal işlem yapılacak. Evim ile Sektör 14A arasındaki mesafe yaklaşık 35 km,” diyen Chaudhary, işlemediği bir suç için 35 km araba kullanmak istemediğini ifade etti.

Bu arada Trafik ve Polis Komiser Yardımcısı Preeti Yadav, entegre trafik yönetim sisteminin (ITMS) aracın plaka numarasını otomatik olarak okuduğunu, ancak sistemin bazen plaka numarasını yanlış okuyabildiğini söyledi.

Burayı oku: Bir zamanlar çöplük olan Noida’nın 78. Sektöründe bir Vedik tema parkı inşa ediliyor.

“Araç sahibi trafik polisiyle iletişime geçerse, yanlış çıkması durumunda aramayı iptal edecek. Şikayetçiler doğrudan ofisimizle veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirler” diyen DCP Yadav, trafik polisine e-posta yoluyla çok sayıda şikayet geldiğini sözlerine ekledi.