BJP, Gautam Budh Nagar’da iki yerel seçimi kazandı, bağımsız adaylar üç meclis üyesi kazandı

aynur

New member
Gautam Budh Nagar anketlerine katılan beş Kentsel Yerel Kuruluştan (ULB) üçünü bağımsız adaylar kazanırken, kalan iki ULB’yi Bharatiya Janata Partisi (BJP) adayları kazandı.

Bharatiya Janata Partisi’nden Geeta Sharma, Dadri topluluğunun liderliğini kazandı. (Sunil Ghosh/HT fotoğrafı)

95 bin 6 oy ile en çok kayıtlı seçmenin bulunduğu Dadri Belediyesi’nde 22 bin 243 oyla BJP’li Geeta Sharma (Pandit) başkanlığı kazanırken, onu 16 bin 485 oyla Samajwadi partisinden Ayub Malik izledi. Kullanılan toplam oyların 2259’u iptal edildi ve 132 seçmen NOTA’yı seçti (yukarıdaki oyların hiçbiri).

Görevi üçüncü kez kazanan Sharma, sorumluluğu kendisine emanet ettikleri için Dadri halkına teşekkür etti ve onun iyiliği için çalışacağına söz verdi. “Dadri’deki insanlara bana güvendikleri için teşekkür ediyorum. Bu, halkım için çalışmam konusunda beni daha da motive ediyor” dedi.

Buna karşılık, Jehangirpur Kent Konseyi’nde bağımsız aday Gajendra 1.668 oyla kazandı, sekiz seçmen NOTA’yı seçti ve 356 oy daha iptal edildi. Bu ULB, 9.420 ile ikinci en düşük kayıtlı seçmen sayısına sahipti, ancak% 74.01 ile en yüksek katılımı kaydetti.

Toplam 17 bin 227 oy alan Jewar Kent Konseyi’nde bağımsız aday Narayan Maheshwari 9 bin 281 oyla kazanırken, Samajwadi partisinden Aurangzeb Ali 4 bin 752 oyla ikinci oldu. NOTA için 15 oy çıktı, 806 oy iptal edildi.

Toplam 8 bin 454 oy alan Dankaur Kent Konseyi’ni BJP’li Rajwati 3 bin 505 oyla kazanırken, bağımsız aday Roshni 3 bin 389 oyla onu takip etti. 8 oy NOTA’ya çıktı ve 448 oy iptal edildi.

Bilaspur Kent Konseyi’nde ise bağımsız aday Lata toplam 5.896 oydan 1.888’ini alırken, onu 1.499 oyla BJP’den Sudesh Nagar izledi. Burada 263 oy iptal edildi ve yedi oy NOTA’ya çıktı. Altıncı ULB, Rabupura Kent Konseyi, adaylık süreci 24 Nisan’da sona erdiğinde on iki BJP adayına rakip çıkmadığı için seçime katılmadı.