Eski Ghaziabad meclis üyesi arazi tecavüzü davasında suçlamalarla karşı karşıya

aynur

New member
Konuyla ilgili bilgisi olan yetkililer, Ghaziabad Belediyesi’nin, Ghaziabad’ın Kaila Bhatta bölgesindeki araziye izinsiz girdiği iddiasıyla eski meclis üyesi Haji Khaleel’e baskı yapmasının beklendiğini söyledi.

Ghaziabad Belediye Kurumu bu konuyla ilgili harekete geçtiğini ve FIR başvurusu için polise şikayette bulunma sürecinde olduğunu söyledi. (Sakib Ali/HT Fotoğrafı)

Yetkililere göre mülk, Ghaziabad’daki New Bus Adda metro istasyonunun arkasındaki Kaila Bhatta’da bulunuyor.

Khaleel’in 1995 ve 2005 yıllarında iki dönem Kaila Bhatta’nın meclis üyesi olarak görev yaptığı bildirildi.

Belediye Komiseri Nitin Gaur şunları söyledi: “213 numaralı parsel yaklaşık 23.000 metrekare ve tahmini değer yaklaşık ₹50 crore. Bu durum, bir hafta önce alınan bir şikayetle gün yüzüne çıktı ve mülk departmanı yetkililerimiz de mülkte inceleme yaptı. Diğer şeylerin yanı sıra cami, medrese, ortaokul ve otoparklara ev sahipliği yapıyor. Bu konuyla ilgili harekete geçtik ve FIR başvurusunda bulunmak için polise şikayette bulunma sürecindeyiz.”

“Polis şikayetinin yanı sıra Pazar günü ‘Munadi’yi de (duyuru) ele alacağız ve üç gün sonra tahliye prosedürünü başlatacağız. Camiye yönelik herhangi bir işlem yapılmayacağını yineledik.” diye konuştu.

Öte yandan Hacı Khaleel ise saldırıyla herhangi bir ilgisi olduğunu reddediyor ve kendisinin yalnızca babasının adına olan 750 metrekarelik araziyle ilişkisi olduğunu iddia ediyor.

“2017 yılında medreseyi ve buradaki cami, otopark vb. tesisleri işleten kayıtlı bir komitenin müdürü olarak atandım. Komitenin kendi adıyla anılan başkanı Farukh, kırsal kesimdeki bazı tanrılardan kira topluyordu ve benden de aynı yolu izlememi istedi. Ancak ben bunu inkar ettim ve medreseyi ve bir ortaokulu kapatmaya karar verdim. Yanlış yapılana karşı çıktığım için 2021’de yöneticilik görevinden istifa ettim” dedi ve 2022’de Hindistan Demiryolları’nın komiteye mülkün boşaltılması yönünde üç bildirimde bulunduğunu ekledi.

Demiryollarından gelen üç tebliği ve komiteye ilişkin belgeyi şirket yetkililerine ilettiğini söyledi.

“Farukh gelişmelere çok sinirlendi ve yakın zamanda ülkeyi işgal ettiğimi iddia ederek benden şikayetçi oldu. Şirket arazilerini almakta özgür ve ben herhangi bir tecavüze dahil değilim” diye ekledi Khaleel.

Bu arada polis komiser yardımcısı Nipun Agarwal, şirketin şikayetinin daha önce yapılıp yapılmadığını araştıracaklarını söyledi.

DCP, “Şikayet alındıktan sonra gerekli önlemleri alacağız” diye ekledi.

• YAZAR HAKKINDA

Peeyush Khandelwal, Batı Uttar Pradesh’te suçtan kalkınma ajanslarına, altyapı ve ulaşıma kadar çeşitli konularda yazıyor. Ghaziabad’da yaşıyor ve neredeyse on yıldır gazetecilik yapıyor. …ayrıntılı olarak görün