FONRWA, Uttar Pradesh Ulaştırma Bakanı'ndan Noida'da lisans hizmetine devam etmesini talep etti

aynur

New member
Noida:

FONRWA'nın hareketi, Noida Ulaştırma Departmanının sürücü belgesi (DL) sürecinin artık Sektör 33 ofisinde yapılmayacağını ve bölge sakinlerinin Dadri'deki yeni bir özel sürüş ve eğitim merkezini (DTC) ziyaret etmek zorunda kalacağını duyurmasından bir gün sonra geldi. (Sunil Ghosh/HT Fotoğrafı)

Noida Sakinleri Refah Derneği Federasyonu (FONRWA), Cuma günü yazdığı bir mektupta, Uttar Pradesh Ulaştırma Bakanı Daya Shankar Singh'i, Sektör 33'te yeni bir merkez kurulana kadar Noida Bölgesel Ulaştırma Ofisi (RTO) ofisinde ehliyet verme hizmetlerine devam etmeye çağırdı. inşa edilmiş.

Bu hareket, Noida Ulaştırma Departmanı'nın sürücü belgesi verme sürecinin artık Sektör 33 ofisinde gerçekleşmeyeceğini ve sakinlerin bunun yerine Dadri'deki yeni bir özel sürüş ve eğitim merkezine gitmek zorunda kalacağını duyurmasından bir gün sonra geldi.

Ancak Gautam Budh Nagar RTO yetkilileri Lucknow'dan verilen emirlere uyacaklarını söyledi.

FONRWA genel sekreteri KK Jain'e göre, DL sürecini Noida'dan Dadri'ye kaydırmak Noida sakinleri için tamamen sakıncalı.

“Bakanlık vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için çalışmalı. Ulaştırma bakanından Noida RTO'nun, Noida'da yeni DTC inşa edilene kadar eski RTO ofisindeki DL süreç hizmetlerini sürdürmesine izin vermesini talep ediyoruz” dedi.

Jain şunları ekledi: “Noida'dan Dadri'ye yaklaşık 40 kilometrelik yolculuk zaman alıcı ve para kaybıdır. Birisi araba veya ehliyetle seyahat ederse, maliyeti ₹Tek seferde 500 litre yakıt. Ve kişinin seyahat gününde ehliyet alıp almayacağı da teyit edilmedi.”

Ulaştırma departmanının yerel sakinlerin fizibilitesi için çalışması ve Sektör 33 ofisinde hizmetleri sürdürmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bölgesel ulaştırma sorumlusu yardımcısı (ARTO, yönetim) Gautam Budh Nagar Siyaram Verma, şunları söyledi: “Lucknow'daki ulaştırma departmanının talimatlarını takip edeceğiz. Eğer onlar (üst düzey yetkililer) Noida ofisinde hizmetlerimize devam etmemize izin verirlerse bunu yapacağız.”

Gelecekte Noida'da yeni bir özel DTC merkezinin açılma ihtimali olup olmadığı sorulduğunda ARTO, “Şu ana kadar Noida'dan kimse bize yaklaşmadı. Bir DTC açmak için özel oyuncunun iki hektarlık araziye ihtiyacı vardır; Birisi bize yaklaşırsa ve DTC açmak için gerekli kriterleri karşılarsa bunu değerlendireceğiz ve hizmeti Noida'da açacağız.”

Perşembe günü Noida RTO, Uttar Pradesh hükümetinin süreci iki özel kuruma devretmesi nedeniyle Sektör 33'teki Noida Ulaştırma Departmanı ofisinin 31 Temmuz'dan itibaren ehliyet başvurularını işleme koymayacağını duyurdu.

İki özel kurum – Shivam (Mermerler) Sürüş ve Eğitim Merkezi (DTC) – hizmeti 1 Ağustos'tan itibaren Büyük Noida, Dadri'deki Bisada'daki bir ofisten yürütecek.

Gautam Budh Nagar bölgesel ulaştırma yetkilisi yardımcısı (ARTO, yönetim) Siyaram Verma, “Kamu-özel sektör ortaklığı (PPP) modeli kapsamında, eyalet hükümeti sürüş ve eğitim merkezleri kurmak için özel kuruluşlarla çalışmayı planlıyor” dedi.