Gautam Budh Nagar’dan sorumlu Bakan Noida’daki bölge hastanesini denetledi

aynur

New member
Gautam Budh Nagar’dan sorumlu Bakan Brijesh Singh, bu yılın Ocak ayında açılmasından bu yana operasyonda bazı eksikliklerin tespit edilmesinin ardından Pazartesi günü Noida’daki Sektör 39’daki bölge hastanesini ziyaret etti. 240 yataklı hastane Ağustos 2020’de açıldı ancak bölge hastanesinin binaya taşındığı bu yılın Ocak ayına kadar ilçenin özel Kovid-19 tesisi olarak hizmet verdi.

Gautam Budh Nagar’dan sorumlu Bakan Brijesh Singh, Pazartesi günü Noida, Sektör 39’daki Bölge Hastanesinde. (Sunil Ghosh/HT fotoğrafı)

“Hastanenin temizliğinden ve hijyeninden memnunum. Hastanenin tüm bölümlerini dolaştım. Yakın zamanda bölge hastanesinin bu yeni binaya taşınmasından bu yana bazı yetersizliklerin ortaya çıktığını anlıyorum. Singh, baş sağlık görevlisine bu sorunlar hakkında bilgi verildiğini ve ilgili memurlara bunları mümkün olan en kısa sürede çözmeleri talimatını verdiğini söyledi.

Bu eksiklikler sorulduğunda Bakan ve bölge hastanesinin baş sağlık görevlisi Renu Aggarwal, konunun gizli olarak ele alındığını söyledi.

“İlçe hastanesi buraya taşındığından beri yeni iş yaratılmadığından hastanenin personeli yetersiz. Bölge hastanesinin eskiden 100 yatağı vardı, bugün 240 yatağı var. Ancak artan hasta yüküyle başa çıkabilmek için tıbbi personel genişletilmedi. Bu konu Bakanla görüşüldü” dedi Aggarwal.

Singh, konunun eyalet düzeyinde ele alınacağını söyledi.

“Hastaneye her gün çok sayıda hasta geldiğini görebiliyorum. Hastane yönetiminden personel eksikliği konusunda rapor hazırlamasını istedim. Singh, konuyu Başbakan Yardımcısı Brijesh Pathak ile görüşeceğim ve hastanede görevli personel sayısını artırmak için her türlü çabayı göstereceğim” dedi.

Aynı zamanda eyalet hükümetinin bayındırlık işleri departmanından da sorumlu olan Singh, hastanenin ilaç dağıtım gişesini, yoğun bakım ünitesini, acil servis odasını, dang humması koğuşunu, genel koğuşu, OPD ve IPD koğuşunu denetledi. Hastane eczanesinde bir hastanın reçetesini aldı ve listelenen ilaçların hastane eczanesinde bulunup bulunmadığını sordu. Daha sonra birinci kattaki acil servise giderek hastanın durumunu sordu ve yakınlarıyla doktorların ve personelin davranışları, tedaviler ve tıbbi olanaklar hakkında konuştu.