GB Nagar, alkollü içki satışından en yüksek geliri elde ediyor

aynur

New member
Gautam Budh Nagar bugüne kadarki en yüksek likör satış gelirini kaydetti €Vergi Dairesi yetkilileri Salı günü yaptığı açıklamada, 2022-23 mali yılında 16,52 crore olduğunu belirterek, bu rakamın €2021-22 mali gelirinden 3 milyon daha fazla.

2021-2022 mali yılında ilçede 29.128.563 kutu bira, 11.208.709 şişe IMFL ve 15.179.701 litre yerli içki tüketildi ve satış rekoru kırıldı. €13.46 milyon. (Sunil Ghosh/HT fotoğrafı)

Bakanlığın elindeki verilere göre, ilçe sakinleri son mali yılda 43.453.083 kutu bira, 12.557.840 şişe IMF,L ve 19.347.874 litre yerli içki tüketti.

2021-2022 mali yılında ilçede 29.128.563 kutu bira, 11.208.709 şişe IMFL ve 15.179.701 litre yerli içki tüketildi ve satış rekoru kırıldı. €13.46 milyon. 2020-21’de satışlar €10.19 milyon, yetkililer söyledi.

“Tüketim Dairesi’nin geliri son 20 yıldır istikrarlı bir şekilde artıyor. Ancak geçtiğimiz mali yılda hedefimizin %90,37’sine ulaşabildik. €Eyalet Vergi Dairesi tarafından belirlenen 18.28 crore, ”dedi Gautam Budh Nagar Bölge Vergi Memuru RB Singh.

Bölgenin mevcut mali yılda daha yüksek satışları hedeflediğini söyledi. “Geçen yıl, komşu Delhi’nin yeni tüketim vergisi politikası gelirimizi olumsuz etkiledi çünkü tüketiciler orada fiyatlar daha ucuz olduğu için alkollü içki satın almak için ulusal sermayeye gitti. Ancak tüketim vergisi politikası tersine çevrildikten sonra Gautam Budh Nagar’da içki satışları yeniden arttı. Singh, “Mevcut mali yılda, satışlarda hedefimizi bile aşacak bir artış olmasını umuyoruz” dedi.

ÖTV gelirinin düşmemesini sağlamak için, bakanlığın ilçeye devlet dışı içki kaçakçılığı yapılmamasını ve ilçedeki içki dükkanlarında gümrüklü alkol satılmasını sağlaması gerektiğini söyledi.

Singh, “Tüketim Dairesi bölgede içki promosyonları yapmasa da, departmanımız yasadışı içki kaçakçılığına karşı düzenli önlemler alıyor ve müşterilere vergilendirilmiş içki satıldığından emin olmak için içki dükkanlarını düzenli olarak teftiş ediyor” dedi.

Satışları artırmak için 23 Mayıs 2020’de Uttar Pradesh Kabinesi, birinci sınıf likör markalarının alışveriş merkezlerinde, büyük mağazalarda ve süpermarketlerde satışını kısıtlayan Uttar Pradesh Tüketim (Yabancı İçki Birinci Sınıf Perakende Satış Noktaları için Lisans Anlaşması) Kurallarını onayladı.

Devlet tüketim vergisi dairesi ayrıca Mart 2020’de küçük bira fabrikalarını işletmek için lisanslar verdi.

“Şu anda ilçede beş mikro bira fabrikası varken, altıncı bira ruhsat alma sürecinde. Yıllık bar ruhsatına sahip toplam 535 ilçe içki mağazası ve 103 ilçe satış noktası bulunmaktadır. 2022-23’te Gautam Budh Nagar’da 22 yeni baro ruhsatı verildi” dedi Singh.

• YAZAR HAKKINDA

Ashni Dhaor, Hindustan Times muhabiridir. Ghaziabad şehrinde suç, eğitim, sağlık, siyaset, sivil meseleler ve çevre ile ilgilenir. 2015 yılında Delhi Üniversitesi’nden mezun oldu ve o zamandan beri Hindustan Times için çalışıyor.
    …ayrıntılı olarak görün