Ghaziabad: 47 yaşındaki adam, Gazipurlu 17 yaşındaki kıza tecavüz etmekten tutuklandı

aynur

New member
Uttar Pradesh’in Ghazipur ilçesinden Ghaziabad tren istasyonuna gelen 17 yaşındaki bir kızın, 47 yaşındaki bir adam tarafından cezbedilip Çarşamba gecesi geç saatlerde iddiaya göre bir eve götürüldüğü bildirildi.

Kız Ghaziabad istasyonunda bazı yerlilerle trenden inmişti ve orada otururken bir adam ona yaklaştı ve onunla konuşmaya başladı. (Temsili resim)

Polis, kızın ertesi gün akşam evden kaçtığını ve karakola gelip şikayette bulunan anne ve babasına haber verdiğini, buna dayanarak tecavüz FIR’ının kaydedildiğini ve zanlının tutuklandığını söyledi.

Kız Ghaziabad istasyonunda bazı yerlilerle trenden inmişti ve orada otururken bir adam ona yaklaştı ve onunla konuşmaya başladı.

“Saat 11 civarıydı. Fakir bir aileden geldiğim için Noida’ya iş bulmaya geldiğimi söylediğimde, adam kendisini Bulandshahr’ın yerlisi olarak tanıttı ve Ghaziabad, Pratap Vihar’da Sektör 12’de kiralık bir evde yaşadığını söyledi. İş bulmama yardım edeceğine söz verdi. Sonra beni evine götürdü ve geceleri bana şiddetle tecavüz etti. Durması için yalvardım ama eylemlerine devam etti,” dedi Vijay Nagar Polis Karakolundaki FIR sicilindeki kız.

Polise göre, zanlı kızı rahatlatmak için karısı olduğunu iddia ettiği bir kadınla da telefon görüşmesi yaptırdı. Kızı, karısıyla birlikte evinde güvende olacağına inandırdı.

FIR, Hindistan Ceza Yasası’nın 376. Bölümü (Tecavüz) kapsamında kayıtlıydı ve ayrıca Çocukların Cinsel Suçlardan Korunması (Pocso) Yasası hükümlerini de topladı.

“Kız Perşembe gecesi yerel halktan yol tarifini aldıktan sonra polisle temasa geçti. Şüpheli, tecavüz ettikten sonra onu küçük bir odaya kilitlemişti. Polis Komiser Yardımcısı (Şehir 1) Saloni Agarwal, “O bir pencereden atladı ve polise gitti, bunun üzerine bir FIR açıldı” dedi.

Üst düzey polis yetkilileri, Pratap Vihar, Sektör 12’de yaşayan Rishi Pal olarak tanımlanan şüphelinin izini sürmek için bir ekip gönderdi.

“Adam Cuma günü T-noktası Vijay Nagar’da tutuklandı. Kızı, geceleri ona tecavüz ettiği evine götürdüğünü itiraf etti. Kızla telefonda konuşan kadını bulmaya çalışıyoruz. Şehrin polis komiser yardımcısı Nipun Agarwal, zanlının kızı alıp tecavüz ettiği küçük bir odaydı” dedi.