Ghaziabad: Adam reşit olmayan kızla tanışmak için eve girdi, ailesi onu döverek öldürdü

aynur

New member
Polis Cuma günü yaptığı açıklamada, Loni’den 23 yaşındaki bir adamın Perşembe akşamı arkadaş olduğu 15 yaşındaki bir kızın ailesi tarafından Ghaziabad’ın Khoda köyündeki kızın evinde dövülerek öldürüldüğünü söyledi.

Polis, doğu Delhi okulunda 10. sınıf öğrencisi olan kızın ve Saifi’nin birbirini bir yıldır tanıdığını ve ikisinin Çarşamba günü telefonda konuştuğunu ve Saifi’nin ailesi yokken evine gelmesini istediğini söyledi. (Temsili resim)

Olayı araştıran üst düzey yetkililer, ailenin başlangıçta adamın hırsızlık için evlerine girdiğini iddia ettiğini, ancak bir soruşturma, onun, ailesi işteyken kızla buluşmak için oraya gittiğini ortaya çıkardı.

Polis, ölen kişinin Loni’deki Mustafabad’da ikamet eden Parvez Saifi olduğunu belirledi ve Perşembe günü saat 17.00 civarında kızın Khoda’daki evine ailesi işteyken gittiğini söyledi – sadece kız ve dokuz yaşındaki erkek kardeşi oradaydı. Ev.

Polis, kızın babasının saat 17:30 civarında, Saifi hala evdeyken eve geldiğini söyledi. Saifi’yi orada görünce sinirlendi, akraba ve komşularını aradı. Onlarla birlikte iddiaya göre Saifi’ye sopa ve sopalarla saldırdılar.

“Akşam 18.00 sularında kızın ailesi polisi aradı ve bir adamın hırsızlık için evlerine girdiğini söyledi. Bir Polis Müdahale Aracı (PRV) onun evine geldi ve adamı yaralı buldu. PRV personeli adamı MMG Bölge Hastanesine kaldırdı ve burada doktorlar onun öldüğünü açıkladı. Polis Komiser Yardımcısı (trans Hindon) Vivek Chandra Yadav, “Adamın kimliği tespit edildi ve Loni’deki ailesi bilgilendirildi” dedi.

DCP, polisin daha sonra Safi’nin ailesinin yaptığı şikayete dayanarak kendisine saldıranlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Polis, kızın babası, yeğeni ve komşusunu tutukladığını ve ayrıca suçta kullanılan bir demir boruya el koyduğunu söyledi.

Khoda Polis Karakolunda kayıtlı FIR, Hindistan Ceza Kanunu’nun 302 (Cinayet), 147 (İsyana) ve 342 (Yasadışı Gözaltı) Bölümleri uyarınca üç şüpheli aleyhine açıldı.

Ceset Cuma günü otopsi için gönderildi ve Saifi’nin ailesi, kız veya Saifi’nin onunla ilişkisi hakkında hiçbir şey bilmediklerini söyledi.

“Perşembe günü sabah 11 civarında evinden ayrıldı ve bize arkadaşlarıyla Delhi’deki Hindistan Kapısı’na bir geziye çıkacağını söyledi. Öğleden sonra 2 gibi onu aradım ve bayram olduğu için öğle yemeği için eve gelmesini istedim. Saifi’nin ağabeyi Asif Saifi, metroda olduğunu ve öğleden sonra 3-4’te orada olacağını söyledi” dedi.

“Akşam 5.45 civarında numarasından bir telefon aldım ve yardım için bağırıyor ve onu kurtarmamı istiyordu. Bana Noida yakınlarında bir yerde olduğunu söyledi. Sonra aynı telefondan kimliği belirsiz biri aradı ve Parvez’in kardeşi olup olmadığımı sordu. Adam bir an önce Khoda’ya gelmemi istedi ve bunun bir hırsızlık olduğunu ve polisi arayacaklarını söyledi. Bir saat sonra Hoca’ya ulaştık ve Pervez’in hastaneye kaldırıldığını öğrendik. Orada onu vücudunda çok sayıda yarayla ölü bulduk” dedi.

Saifi’nin kaynakçı olarak çalıştığını ve dört kardeşten biri olduğunu söyledi.

İlk soruşturmanın ardından polis, Saifi’nin Khoda’nın evine hırsızlık nedeniyle değil, kızla buluşmak için geldiğini söyledi.

DCP, kendilerini kurtarmak için kızın ailesinin Saifi’nin evlerine hırsızlık için girmiş gibi davranmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Polis, doğu Delhi okulunda 10. sınıf öğrencisi olan kızın ve Saifi’nin birbirini bir yıldır tanıdığını ve ikisinin Çarşamba günü telefonda konuştuğunu ve Saifi’nin ailesi yokken evine gelmesini istediğini söyledi.

“Kızım evde yalnızdı ve adam odaya girip kapıyı içeriden kilitledi. Kızıma tecavüz etti ve tehdit etti. O sırada kocam geldi ve adam kocama saldırmaya çalıştı. Bir kavga oldu. Arada komşular da geldi. Polisi aradık ve onu hastaneye götürdüler. Eşim kızımı korumaya çalışırken şu anda cezaevinde olduğu ve polis şikayetimizi kaydetmediği için yetkililerden yardım istiyorum” dedi.

DCP, “Kızın ifadesi alınacak ve cinsel saldırı vb. herhangi bir şey söylerse tıbbi muayeneye tabi tutulacak. İfadeleri soruşturmanın bir parçası olacak ancak ayrı bir FIR dosyalanmayacak.”

.

• YAZAR HAKKINDA

Peeyush Khandelwal, batı Uttar Pradesh’te suçtan kalkınma ajanslarına, altyapı ve ulaşıma kadar bir dizi konuda yazıyor. Ghaziabad’da yaşıyor ve neredeyse on yıldır gazetecilik yapıyor. …ayrıntılı olarak görün