Ghaziabad: Adaylar yemek yapmaktan badmintona kadar seçmenleri etkilemek için elinden geleni yapıyor

aynur

New member
Ghaziabadlı adaylar, her gün meclisin farklı bölümlerinde düzinelerce halka açık toplantı düzenlemenin yanı sıra, seçmenlerle etkileşime geçmek için chulha'da (toprak fırın) chapatis hazırlamaya ve halka açık parkta badminton oynamaya da çalışıyor.

Ghaziabad Kongre adayı Dolly Sharma, seçim kampanyası sırasında Ghaziabad'ın Loni kentine bağlı Bhoopkhedi köyünde chulha (toprak fırın) üzerinde chapatis yapmayı denedi. (HT fotoğrafı)

Sıcaklıkların her geçen gün artması ve seçim bölgesinin 26 Nisan'da yapılmasının planlanmasıyla adaylar oy kazanmak için kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak ter döküyor. Danışmanlarına göre, büyük partilerin adayları Gaziabad parlamento seçim bölgesindeki seçmenlere ulaşmak için her gün yaklaşık 100 ila 150 kilometre yol kat ediyor.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Ghaziabad'da bu kez Kongre'den Dolly Sharma, Bharatiya Janata Partisi'nden (BJP) Atul Garg ve Bahujan Samaj Partisi'nden (BSP) Thakur Nandkishor Pudhir arasında üçgen bir kavga var.

“Loni'nin Bhoopkhedi köyünde ailesi için chulha üzerinde chapatis hazırlayan bir kadına rastladım. Yanına gittim ve chapathis yapmayı denemeye başladım. Biraz chapati hazırladım ve ailesi de çok beğendi. Kampanyanın yoğun günü, tüm gün için planların gözden geçirildiği sabah saat 6'da başlıyor. İnsanların bizi aradığı farklı meclis bölümlerinde toplantılar yapıyoruz” dedi Sharma.

Aracıyla genellikle yaklaşık 150 km yol kat ettiğini ve günlük kampanyalarının gece geç saatlerde sona erdiğini söyledi.

“Uyumaya neredeyse hiç zaman kalmadı. Hem bronzlaştım hem de biraz kilo verdim. Yoğun seyahat temposu ve halka açık toplantılar nedeniyle bu Navratri'yi hızlı gözlemleyemiyorum” dedi Sharma.

Garg, belirlenen 135 köyden 40'ında halka açık toplantılar düzenlediğini söyledi.

“Aynı zamanda parklarda sabah yürüyüşçüleriyle de tanışmaya çalışıyorum. Rajendra Nagar'daki Ram Manohar Lohiya Park'ta badminton oynayan bazı insanlarla karşılaştım. Ayrıca sopayı birkaç kez salladım ve unutulmaz bir deneyimdi. Badminton oynamayı, masa tenisi oynamayı ve yüzmeyi de seviyorum” dedi Garg.

“Tüm alanları kapsamak zor ama mümkün olduğu kadar çok insanla bağlantı kurmaya çalışıyorum. Seçim kampanyam, Başbakan Modi'nin geçen haftaki tanıtım gezisinden sonra ivme kazandı. Genellikle ev yapımı yiyecekler alıyorum ve akşam 22.00 ile 23.00 arasında geri gelmeye çalışıyorum” dedi.

Seçim kampanyası planlanan seçim gününden 48 saat önce sona eriyor.

BSP'den Pundhir'e kampanya takvimi hakkındaki yorumu için ulaşılamadı.

Gaziabad parlamento koltuğunda bu kez 14 aday var. Adaylık aşamasında 42 aday sunuldu ve bunların 22'si inceleme aşamasında reddedildi. Bölge seçim yetkilileri, son olarak Ghaziabad Lok Sabha koltuğu için 14 adayın 20 adaylığının onaylandığını söyledi.