Ghaziabad yöneticisi seçim kampanyası için PVT araçları istiyor, sahipleri protesto ediyor

aynur

New member
Konuyla ilgili bilgi sahibi kişilerin Cumartesi günü yaptığı açıklamaya göre, Ghaziabad bölgesel ulaştırma departmanı, bu araçları seçim amacıyla satın almak istediği için bölge yetkililerine en az 4.300 özel aracın yer aldığı bir liste gönderdi.

Ulaştırma yetkilileri, aralarında SUV gibi 700-800 özel aracın da bulunduğu 4 bin 300 özel aracın listesinin ilçe idaresine gönderildiğini söyledi. (Sakib Ali/HT Fotoğrafı)

Listede ayrıca sahiplerinin bu harekete itiraz ettiği SUV gibi beş ila yedi koltuklu 700-800 araç da yer alıyor.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Ulaştırma bakanlığı yetkilileri, seçim için ulaşım ihtiyaçlarını takip ettiklerini belirterek, otobüs, kamyon ve yükleyici gibi daha büyük araçların yanı sıra Scorpio, Bolero ve Ertiga gibi yedi kişiye kadar oturma kapasitesine sahip özel araçları da içeren bir liste gönderdiler.

Araç sahipleri bu uygulamaya şiddetle karşı çıktıklarını söyledi. “Yetkililerden Ertiga arabamı seçim amacıyla vermemi isteyen telefonlar alıyorum. Yerel polisin defalarca aramasına rağmen bunu yapmayacağım. Bu benim özel şirketim adına kayıtlı şahsi aracımdır. Rajendra Nagar sakini Salil Chaudhary, “Bu aracı başkasına verirsem küçük işletmemin günlük aktiviteleri etkilenecek” dedi.

Raj Nagar Sektör 9'un bir başka sakini olan Dinesh Sharma da kendisine bu yönde bir bildirim geldiğini söyledi.

“İnnova aracımın seçim amaçlı teslim edilmesi yönünde ihbar aldım. Araba şu anda Sultanpur'da ve kızıma düğün hediyesi olarak hediye etmiştim. Bu ailemin kişisel arabası, ticari bir araç değil” diye ekledi Sharma.

Konuyla ilgili olarak iletişime geçildiğinde Bölge Sulh Hakimi Indra Vikram Singh, idarenin yeterli araç olmaması nedeniyle tebligatların yapıldığını söyledi. Ancak Singh, seçim amaçlı araç satın almak için kaç adet bildirim gönderildiğini açıklamadı.

“Gözlemcilerin, sektör ve bölge hakimlerinin seçim görevleri için bu araçlara ihtiyacımız var ve bu araçları normlara uygun olarak devralma yetkimiz var. Hem yakıt ihtiyacını biz karşılıyoruz hem de bu tür araçların öngörülen kirasını ödüyoruz” diye ekledi Singh.

Trafikten sorumlu Ek Bölge Sulh Hakimi (ADM) ile temasa geçildiğinde Gambhir Singh, “seçim sırasında gönderilen araç satın alma bildirimlerinin sayısına ilişkin verilerin Cumartesi günkü resmi tatil nedeniyle hazır olmadığını” söyledi.

Ulaştırma yetkilileri, aralarında SUV gibi 700-800 özel aracın da bulunduğu 4 bin 300 özel aracın listesinin ilçe idaresine gönderildiğini söyledi. “Bu araçlar arasında otobüsler, kamyonlar ve yükleme araçları da yer alıyor. Bunlar seçim personeli için ve ayrıca paramiliter ve polis personelinin kullanılmak üzere taşınması için kullanılabilir. Özel araçlarda ağırlıklı olarak Bolero, Scorpio, Innova ve Ertiga gibi 5-7 kişilik oturma kapasitesine sahip araçlar yer alıyor. Ek Bölgesel Ulaştırma Sorumlusu (ARTO) Rahul Srivastava, “Bu araçlarda sıkıntımız olduğu için özel araçların bir listesi de gönderildi” dedi.

Ulaştırma yetkilileri, listede yer alan özel araçların çoğunlukla son 2-3 yılda tescil edildiğini ve iyi durumda olduğunu söyledi.

“Ancak eğer insanlar aile düğünü, aile bireylerinin hasta olması vb. gibi gerçek kaygılarla şahsi araçlarından ayrılmaya karşı çıkıyorlarsa isimlerini listeden çıkarmaya hazırız. İnsanların endişeleri varsa bizimle iletişime geçebilirler” diye ekledi ARTO.

Gaziabad ilçesinde seçimler 26 Nisan'da yapılacak.