Greater Noida’da işlek caddede bir adam bıçaklandı ve yaralandı

aynur

New member
Üst düzey polis yetkilileri, Salı öğleden sonra Greater Noida’daki Dadri’deki kalabalık bir pazar yerinde 19 yaşındaki bir gencin, halkın gözü önünde 20 yaşındaki bir genç tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü söyledi.

Olay yakındaki bir güvenlik kamerasına kaydedildi ve Haber klibi Çarşamba günü sosyal medyada paylaşıldı. (Temsili görsel)

Olay yakındaki bir güvenlik kamerasına kaydedildi ve Haber klibi Çarşamba günü sosyal medyada paylaşıldı.

Dadri’nin Chand Mescidi bölgesinde yaşayan kurban Shadab Khan, saldırıda sağ kolundan yaralandı. Şüpheli saldırganın Taju Caddesi sakini Karela’nın oğlu Guddu olduğu belirlendi.

“Guddu oraya sarhoş geldiğinde ben yolda duruyordum. Yoldan geçenler hakkında aşağılayıcı yorumlarda bulundu, ben de yapmamasını söyledim, ardından benimle tartıştı. Hararetli bir tartışmanın ardından Guddu beni öldürmekle tehdit etti ve yolu terk etti. Yaklaşık 10 dakika sonra kimliği belirlenemeyen başka bir adamla geri geldi” dedi gaz sobası tamircisi olarak çalışan Khan.

Khan, Guddu’nun daha sonra ona bıçakla saldırdığını söyledi.

“Guddu boynuma nişan aldı ama sağ kolumu kaldırarak kendimi savundum ve ön kolumdan derin bir yara aldım. Guddu beni tekrar kesmeye çalıştı ama yoldaki insanlar beni kurtarmak için toplandılar ve ardından Guddu ve suç ortağı kaçtı. Yolda bayıldım ve polisin gelip benden şikayetçi olduğu yakındaki bir hastaneye götürüldüm” dedi Khan.

Ön koluna 18 dikiş atıldığını ve parmaklarından birini hareket ettiremediğini söyledi.

Dadri karakolu sorumlusu Sujeet Upadhyay’a göre polis, saldırıyla ilgili bilgiyi Khan’ın kaldırıldığı özel hastaneden aldı.

“Mağdurun şikayetine dayanarak, Hindistan Ceza Kanunu uyarınca saldırı, tehlikeli silahla saldırı, kasıtlı hakaret, cezai korkutma bölümleri kapsamında Guddu ve kimliği belirsiz bir şüpheliye karşı bir FIR kaydedildi” dedi.

Polis, Guddu’nun Dadri kasabasındaki Mihir Bhoj Koleji Yolu’nda akşam 5 civarında polis tarafından tutuklandığını söyledi. Adliyeye sevk edilen şahıs, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Olay, Greater Noida’daki India Expo Mart’ta Uttar Pradesh Uluslararası Ticaret Fuarı’nın açılışından sadece bir gün önce meydana geldi ve CrPC’nin 144. Bölümü uyarınca yasaklayıcı emirler uygulandı. [Criminal Procedure Code] İlçede dayatma yapıldı.

• YAZAR HAKKINDA

Ashni Dhaor bilimpark.com.tr’nin muhabiridir. Ghaziabad şehrinde suç, eğitim, sağlık, siyaset, sivil konular ve çevre konularını ele alıyor. 2015 yılında Delhi Üniversitesi’nden mezun oldu ve o zamandan beri Hindustan Times için çalışıyor. …Ayrıntılı olarak görün