Greater Noida’dan bir kadın yeni bir dolandırıcılıkla ₹ 9 lakh dolandırıldı: Sahte Ücretli Otel Yorumları Yazın

aynur

New member
32 yaşındaki kadın aklını başından aldı ₹Olaya karışan polis memurları Cumartesi günü yaptığı açıklamada, evden kolay para kazanma bahanesiyle siber dolandırıcılardan 9,55 lakh aldığını söyledi.

Bisrakh Polis Karakolu Şefi Anıl Rajpoot’a göre, şikayet sonucunda Bilişim Yasası’nın 66D Bölümü uyarınca kimliği belirsiz şüphelilere karşı bir FIR kaydı yapıldı. (Temsili resim)

Noida Batı metropol bölgesindeki Gaur City gökdeleninin bir sakini olan şikayetçi, Cuma günü Bisrakh Polis Karakoluna, kimliği belirsiz kişilerin para ödemesi için onu kandırdığını iddia ederek şikayette bulundu. ₹9.55 lakh.

“15 Mart’ta bilinmeyen numaralar tarafından bir Telegram grup sohbetine eklendim. Ödeme için bir web sitesine hayali bir otel yorumu yazmamı istediler. benden depozito istediler ₹Banka havalesi yoluyla hesaplarına 1.000 transfer edildi ve görevi tamamladığımda depozitodan elde ettiğim kazancı bana iade edeceğine söz verdi. Tutarı 16 Mart’ta ödedim ve incelemeyi yazdıktan sonra aldım ₹1.620, ”dedi şikayetçi Vineeta Singh.

Şikayetçi daha sonra bir ₹5.000 depozito ve makbuz ₹Onların görüşüne göre görevin tamamlanmasının ardından 6.420. Dolandırıcılar, her görevi tamamladıktan sonra ona yatırdığından daha fazla para vererek yavaş yavaş güvenini kazandı.

“Mayıs ayına kadar ödemiştim ₹Fradusters’ın banka hesabında taksitler halinde 3,58 lakh ₹15.000, ₹50.000, ₹22.000, ₹50.000 ve ₹30.000. Şüphelilerden parayı iade etmelerini istediğimde, bana büyük mevduatların ikiye katlanmasının zaman alacağını ve önceki tutarı geri almak için daha fazla inceleme yazmam ve daha fazla para yatırmam gerektiğini söylediler” dedi.

Haziran ayına kadar, şikayetçi şüpheliye tam olarak ödeme yapmıştır. ₹9.55 lakh.

“Kredi kartı kredisi çektim ve ödemeleri yapmak için kardeşimden borç para aldım. Singh şikayetinde “Temmuz ayında dolandırıldığımı fark ettim ve polise şikayette bulunmaya karar verdim” dedi.

Bisrakh Polis Karakolu Şefi Anıl Rajpoot’a göre, şikayet sonucunda Bilişim Yasası’nın 66D Bölümü uyarınca kimliği belirsiz şüphelilere karşı bir FIR kaydı yapıldı.

“Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu arada halkımızı bu tür entrikalara kurban gitmemeye davet ediyoruz” dedi.