Hindon boğuldu: Kayıp iki çocuğu arama kurtarma görevi başarısız oldu ve Cumartesi günü devam edecek

aynur

New member
Noida: Noida Polisi ve Ulusal Afet Müdahale Gücü liderliğindeki bir kurtarma görevi, Hindon nehrinde yıkanmak için gelen iki küçük çocuğun kaybolmasından ve Noida'daki Kakrala Pushta yakınında boğulduğundan şüphelenilmesinden birkaç saat sonra Cuma günü iptal edildi.

Bölge sakinleri, bu tür bir olayın ilk kez yaşanmadığını, her yıl en az bir veya iki vakanın yaşandığını söyledi. (HT fotoğrafı)

“Bugün 15 kilometrelik alanda arama yaptık, olaydan haberdar olmamızın hemen ardından polis ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi. Aramaya bir süreliğine ara verilmiş olsa da, gece boyunca iki çocuğun kimliğini tespit etmek için nehrin çeşitli yerlerinde bir izleme tesisi kuracağız” dedi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Tespit edilen iki çocuğun 8 ve 11 yaşlarında olduğu ve ebeveynlerinin ifadesine göre küçükler, sınavlarının ardından evlerine döndükten sonra nehre dalmaya karar vermişlerdi. Nehirde yüzerken kayıp iki çocuğa en az beş ila altı erkek çocuk daha eşlik etmişti.

Küçük bir çocuğun ve diğer dört çocuğunun acılı annesi nehir kıyısında sonuç beklerken, “İşe gitmiştim, oğlumun kayıp haberini alınca hemen evime koştum” dedi.

Yaşananlardan büyük şok yaşayan bir diğer çocuğun babası ise şunları söyledi: “…sınavları devam ediyor ve hemen ardından eve gelip gelmediğini bile bilmiyorum, nehre koştu ve ve diğerleri o zamandan beri oradalar.” bayan.”

Yerel halk, olayın saat 10.30 ile 11.00 arasında meydana geldiğini, polis ve itfaiye ekiplerinin Cuma günü saat 14.15 sıralarında olay yerine geldiğini bildirdi.

Olaydan altı saat sonra Noida Polisi tarafından kontrol için özel dalgıçlar gönderildi. En az 30 dakika süren aramanın ardından dalgıçlar operasyonlarını durdurdu ve polise ve çocuğun ebeveynlerine herhangi bir ilerleme kaydedilip kaydedilmediğini bildirdi, ancak bunun Cumartesi sabahı saat 10 civarında gerçekleşmesi bekleniyordu.

Bölge sakinleri, bu tür bir olayın ilk kez yaşanmadığını, her yıl en az bir veya iki vakanın yaşandığını söyledi.