Hırsızlar Noida'da 5,5 milyon Rs değerinde yepyeni bir SUV çaldı

aynur

New member
Noida: Bir adam Rs değerindeki Toyota Fortuner Legender adlı yepyeni SUV'unu kaybetti ₹Bazı şüpheliler onu Pazartesi günü erken saatlerde Noida'nın 122. Sektöründe park ettiği bir otelin önünden çaldıktan sonra 55 lakh. Sadece 45 saniye süren iddia edilen hırsızlık, birkaç metre öteye kurulan güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Üst düzey bir polis yetkilisi, lüks otomobillerin ECM'sine erişimin teknik bilgi gerektirmesi nedeniyle hırsızlığın profesyonel hırsızlar tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. (HT fotoğrafı)

Ghaziabad'daki Masuri sakini olan Lukman Khan, bir inşaat işi yürütüyor ve arabayı 8 Mayıs'ta satın almıştı. Kendisi, arabası çalınmadan önce Pazartesi sabahı bazı kişilerin Hyundai Creta ile bölgeyi yaklaşık bir saat boyunca araştırdıklarını söyledi.

Dünya Kupası finallerine yalnızca kriketle tanık olmaya hazır olun. Her zaman ve her yerde. Şimdi keşfedin!

Sektör 113 polis karakoluna şikayette bulunan Khan, “SUV'un arka ışığı olay yerinde kırık olarak bulundu ve şüphelinin büyük olasılıkla arabayı kontrol eden elektronik kontrol modülüne (ECM) erişmek için arka ışığı kırdığı görülüyor” dedi. iade edildi.

“Pazar günü saat 22.45 civarında SUV'umu Noida'nın Sektör 122'sindeki Kondli Çarşı Yolu üzerindeki bir otelin önüne park ettim ve içeri girdim. Ertesi sabah saat 05.00 sıralarında dışarı çıktığımda arabamın kaybolduğunu gördüm” diyen Khan, civardaki insanlardan araba hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra polise başvurduğunu ekledi.

Hırsızlığın bir güvenlik kamerasına kaydedildiğini ve görüntülerin Pazartesi günü sabah 3 ile 4 arasında bölgeyi araştıran beyaz bir SUV'un (Creta) gösterildiğini söyledi.

“Bir saat sonra araba Fortuner'ın arkasında durdu ve bir adam Creta'dan çıktı” diyen Khan, arabasının yanında sadece 45 saniye geçirdikten sonra şüphelilerden birinin anahtarsız kapıyı açıp arabayı açmayı başardığını ekledi. ateşleme.

“Arabamı üç gündür Kondli Çarşı Yolu üzerinde park ediyorum. Noida'daki inşaat çalışmaları nedeniyle evim inşaat alanına uzak olduğundan Sektör 122'de bir otelde kaldım” dedi.

Polis, Haber görüntülerini taramak için iki ekip oluşturdu.

“Şüphelilerin hangi güzergahı izlediğini tespit etmeye çalışıyoruz. Bir polis memuru, şüpheliye ait SUV'un plaka numarasının güvenlik kamerasında kaydedilmediğini söyledi.

Üst düzey bir polis yetkilisi, lüks otomobillerin ECM'sine erişimin teknik bilgi gerektirmesi nedeniyle hırsızlığın profesyonel hırsızlar tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Memur, “Arka ışık da o noktada kırıldığı için şüphelinin muhtemelen ECM'yi hacklemek için lambayı kırdığına dair şüpheler vardı” diye ekledi.

Karakol memuru (Sektör 113) “Khan'ın şikayeti üzerine, Hindistan Ceza Kanunu'nun (IPC) 379. Maddesi (hırsızlıkla ilgili) kapsamında bir dava Pazartesi günü Sektör 113 polis karakoluna kaydedildi ve SUV'un izini sürme çabaları devam ediyor.” Krishna, Gopal Sharma dedi.