NIAL, Jewar Havalimanı’nın ikinci aşamasındaki MRO merkezindeki endüstriyel birimler için arazi planını başlatacak

aynur

New member
Noida International Airport Limited (NIAL) Cuma günü, Jewar’daki sivil havacılık merkezinin ikinci aşamasında geliştirilecek önerilen bakım, onarım ve operasyonlar (MRO) merkezindeki endüstriyel birimler için bir arazi planı geliştirmeye karar verdi. gelişme dedi.

YIAPL Genel Müdürü Christoph Schnellmann, 14 Mart’ta Greater Noida Havalimanı’nın inşaat durumu hakkında bir brifing sırasında. (Sunil Ghosh /HT PHOTO)

Başlangıçta, NIAL arazi planını 500 dönüm olacak şekilde geliştirecek – 200 dönüm MRO için, 100 dönüm sivil havacılık profesyonelleri için bir eğitim enstitüsü için ve 200 dönüm uçak bakımı vb. ile ilgili endüstriyel birimler için.

Hareket, NIAL CEO’su Arun Vir Singh’in Cuma günü Uttar Pradesh hükümetinin sivil havacılık departmanının ek genel sekreteri SP Goyal ile görüşmesinin ardından geldi.

“1. Aşamada, Noida Uluslararası Greenfield Havalimanı’nı 1.334 hektar üzerinde geliştiriyoruz ve bu havalimanının 29 Eylül 2024’e kadar faaliyete geçmesi bekleniyor. Cuma günkü oturumda, 500 hektarın üzerinde bir alanı kapsayan bir MRO merkezi, eğitim enstitüsü ve sanayi bölgesi geliştirmeye karar verdik. MRO merkezi ve sanayi bölgesi planının ayrıntılarını kısa süre içinde açıklayacağız” dedi.

Yetkililer, NIAL’in arazi planını yayınlamadan önce, projenin ikinci aşamasına ilişkin bir çalışma yürütmesi ve ardından ikinci aşamanın nasıl geliştirilmesi gerektiğine dair önerilerde bulunması için uluslararası bir danışman olan PricewaterhouseCoopers’ı (PwC) işe alacağını söyledi.

Yetkililer, uluslararası danışmanın ayrıca uluslararası pazardaki eğilimi ve NIAL’in MRO merkezini, eğitim enstitüsünü ve sanayi bölgesini geliştirmek için ne tür gelir modelleri izlemesi gerektiğini inceleyeceğini söyledi.

“PwC bize raporunu gönderir göndermez, bunu değerlendireceğiz. Uttar Pradesh Hükümeti tarafından dikkatli bir şekilde incelenip onaylandıktan sonra plan programına başlayacağız. Ancak gelir modeli, yaklaşık bir ay içinde tamamlanması beklenen çalışma bitene kadar kesinleşmeyecek” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Vinod Rajput, Noida ve Greater Noida’da çevre, altyapı, emlak ve hükümet politikaları üzerine yazıyor. Geçmişte Delhi, Gurgaon ve Panchkula’da çevre ve altyapı hakkında rapor verdi.
    …ayrıntılı olarak görün