Noida'da 12. Sınıf öğrencisi, kurul sınavını geçtikten birkaç saat sonra hayatına son veriyor

aynur

New member
Polis, 12. Sınıf öğrencisinin Perşembe günü sınava girdikten sadece birkaç saat sonra Noida Extension'daki bir toplu konut binasının 22. katından atladığı iddiasının ardından öldüğünü söyledi.

Uttar Pradesh'te polis, okul ve üniversite öğrencileri de dahil olmak üzere insanlara, intihara meyilli olmaları durumunda yardım için 112'yi aramaları konusunda sık sık çağrıda bulundu. (Temsilci dosya fotoğrafı)

Bu aşırı adımın kesin nedeni açıklığa kavuşturulmasa da polis, 19 yaşlarındaki öğrencinin de geçen yıl sınavı geçemediğini söyledi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“Bugün saat 16.20 sıralarında Bisrakh'taki yerel polis karakolu memurlarına Mahagun Mywoods kulübündeki öğrencinin ölümüyle ilgili bilgi verildi. Bir polis sözcüsü, olay yerine polis ekibinin geldiğini ve adli tıp uzmanlarının da oraya gönderildiğini söyledi.

“Öğrencinin ebeveynleri de oradaydı ve polise, oğullarının bugün 12. Sınıf İngilizce temel sınavından sonra eve döndüğünü söyledi. Eve vardığında binanın 22'nci katındaki terasta oturan sözcü, “Ailesi, kendisinin geçen yıl da 12. Sınıf sınavını geçemediğini polise bildirmiş” dedi.

Polis, davayla ilgili diğer yasal işlemlerin sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Ruh sağlığı uzmanları, ebeveynler, kardeşler, eşler veya arkadaşlar gibi birincil gözlemcilerin, bir kişinin davranış değişikliklerini fark etmesi ve kendi öz değerinden şüphe duymasına neden olmayacak şekilde onlarla konuşması durumunda intiharların önlenebileceğine inanıyor.

Uttar Pradesh'te polis, okul ve üniversite öğrencileri de dahil olmak üzere insanlara, intihara meyilli olmaları durumunda yardım için 112'yi aramaları konusunda sık sık çağrıda bulundu.

(İntihar Yardım Hattı – (Desteğe ihtiyacınız varsa veya ihtiyacı olan birini tanıyorsanız, lütfen en yakınınızdaki akıl sağlığı uzmanıyla iletişime geçin. Yardım Hatları: Aasra: 022 2754 6669; Sneha Hindistan Vakfı: +914424640050 ve Sanjivini: 011-24311918, Roshni Vakfı (Secundrabad) İletişim Numaralar: 040-66202001, 040-66202000, ONE LIFE: İletişim Numarası: 78930 78930, SEVA: İletişim Numarası: 09441778290))