Noida’da 20 yaşındaki bir kadına 2018 tecavüzü için 3 müebbet hapis

aynur

New member
Salı günü Gautam Budh Nagar’daki Ek Oturumlar Mahkemesi, 2018’de Noida’da 20 yaşındaki bir kadına tecavüz edip fuhuşa zorlamaktan üç erkeği ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Savcılara göre, kadın polise iş bulma bahanesiyle Monika adlı bir kadın tarafından Sikkim’den Delhi’ye götürüldüğünü söyledi. (Temsili resim)

Polis, 2018’de erkeklerden kaçtıktan sonra kadını kurtardı ve kısa süre sonra zanlıyı tutukladı. Daha sonra Sektör 39 Polis Karakoluna ilk şikayette bulundu.

Savcılara göre, kadın polise iş bulma bahanesiyle Monika adlı bir kadın tarafından Sikkim’den Delhi’ye götürüldüğünü söyledi. Monika bana Delhi’de çalıştığını söyledi. Bana bir iş bulacağına söz verdi. €10.000- €Ayda 15.000, bu yüzden ona güvendim ve onunla Delhi’ye seyahat ettim. Onun saket nagar odasında yemek yedim ve uyudum ama ertesi sabah uyandığımda Monika gitmişti. Bunun yerine, odada üç adam vardı. Monika’nın beni onlara sattığını iddia ettiler” dedi kadın polise yaptığı şikayette.

“Üç adam sırayla bana tecavüz etti. Beni küçük odada tuttular ve protesto edersem ağır sonuçlarla tehdit ettiler” dedi.

Dharmendra Jaint’e göre, başka bir Bölge Savcısı Gautam Budh Nagar, hükümlüler Sameer namı diğer Maksood, Omkar Kshatriya ve Anoop Gupta 20’li yaşların ortasındalar.

“Kadın, şikayetine ve mahkeme ifadesine göre, üç erkeğin onu 5 Şubat 2018’de bir müşteriyi görmek için Noida’ya götürdüğünü iddia etti. Yolda yol kenarında durup içmeye başladılar. Fırsatı değerlendiren kadın yaya olarak kaçtı. Biraz ötedeki bir polis aracına (PRV) koştu ve yaşadıklarını onlara bildirdi. Jaint, daha sonra bir polis ekibi onu kaçtığı yere götürdü ve memurlar üç kişiyi tutukladı” dedi.

Kadının şikayetinin ardından, Sektör 39 Polis Karakolundaki polis memurları, üç erkek ve Monika aleyhine 376 (tecavüz), 506 (suç komplosu) ve 1956 Ahlaksız Trafik (Önleme) Yasası’nın ilgili bölümleri uyarınca dava açtı.

Mahkemede, erkekler iddiaları reddettiler ve yargılanmayı kabul ettiler. Müfettişler, son beş yıldır onu aramalarına rağmen henüz Monika’yı bulamadılar.

Duruşma sırasında, Müfettiş Yardımcısı Sahab Singh mahkemeye kadının ekibine onu kaçıran üç adamın Renault Duster’da olduğunu söylediğini söyledi. Üç kişiyi tutukladık ve arabalarına el koyduk” dedi. Müfettişler ayrıca üç erkeğin kadının kimlik kartında sahtecilik yaptığını belirledi. Jaint, “Erkekler kadını bir müşteriye gönderdiklerinde, ona bu sahte kimliği verdiler ve biri sorarsa göstermesini söylediler” dedi.

Hükümlülerin avukatı Harishchandra Verma, Omkar’ın kurbanı tanıdığını söyleyen savunma tanığı Prem Darya Sherpa’yı aradı. “Omkar’dan borç para almıştı. Parasını geri isteyince Omkar ve arkadaşlarına dava açtı” dedi.

Verma ayrıca mahkemeye üç adama yönelik iddiaların yanlış olduğunu söyledi. İddia makamının, FIR’da adı geçmesine rağmen Monika’yı tutuklayamadığını söyledi.

Mahkeme her iki tarafı da dinledi ve savcıların, mahkum edilenlerin kadını iradesi dışında fuhuşa zorladığını makul bir şüphenin ötesinde kanıtladığını tespit etti.

Salı günü, Gautam Budh Nagar Ekstra Oturum Yargıcı Ranvijay Pratap Singh, üç kişiyi ömür boyu hapis ve para cezasına çarptırdı. €Hindistan Ceza Kanunu’nun 376/120. Bölümleri (tecavüz ve suç komplosu) uyarınca 50.000. “Ayrıca iki yıl hapis ve bir €Bölüm 506 (cezai korkutma) uyarınca 5.000 para cezası, ömür boyu hapis ve €1956 Ahlaksız Trafik (Önleme) Yasasının 6. Bölümü uyarınca her biri 50.000 para cezası; iki yıl hapis ve bir €4. Bölüm uyarınca 1000 para cezası ve 14 yıl hapis ve €Ahlaksız İlişki (Önleme) Yasası’nın 5. Bölümü uyarınca 2.000 para cezası” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Ashni Dhaor, Hindustan Times muhabiridir. Ghaziabad şehrinde suç, eğitim, sağlık, siyaset, sivil meseleler ve çevre ile ilgilenir. 2015 yılında Delhi Üniversitesi’nden mezun oldu ve o zamandan beri Hindustan Times için çalışıyor.
    …ayrıntılı olarak görün