Noida’da bir gökdelenin bodrumunda park halindeki arabanın lastiği çalındı

aynur

New member
Noida’nın Sektör 137 sakini Cuma sabahı uyandığında kompakt SUV’unun dört lastiğinin de güvenlikli sitenin yer altı otoparkından çalındığını gördü. Daha sonra yerel polis karakoluna güvenlik teşkilatı ve Ev Sahipleri Derneği (AOA) üyelerine karşı şikayette bulundu.

Sektör 137’deki Parastierea apartmanlarında yaşayan Vyom Kaushik, Cuma günü sabah 9 civarında işe gidiyordu ve yüksek binasının bodrum 2 otoparkına ulaştığında Kia Sonet’inin dört lastiğinin de eksik olduğunu gördü. (HT fotoğrafı)

Sektör 137’deki Parastierea apartman sakinlerinden Vyom Kaushik, Cuma günü sabah 9 civarında işe gidiyordu ve yüksek binasının bodrum 2 otoparkına ulaştığında Kia Sonet’inin dört lastiğinin de eksik olduğunu gördü.

“Arabamı en son çarşamba günü kullandım. Perşembe tatildi ve bütün gün evdeydim. Cuma günü arabamın lastiklerinin eksik olduğunu ve aracın kayalıklarda dengede kaldığını gördüm. Arabamı sadece bir yıl önce satın almıştım ve hırsızlık benim için büyük bir mali kayba neden oldu” dedi Noida’da özel bir firmada çalışan Kaushik.

Hemen şirketin AOA’sına ve güvenliğine haber verdi.

“Kapalı bir toplumda hırsızlığın nasıl gerçekleşebildiği şaşırtıcı. Sırf orada iyi bir güvenlik beklediğimiz için güvenlikli bir sitede bir daire satın almak için çok para ödüyoruz. Bu hırsızlıktan yalnızca AOA ve güvenlik teşkilatı sorumludur” dedi.

Cuma öğleden sonra Kaushik, AOA üyelerine ve Sektör 142 karakolundaki güvenlik teşkilatına karşı yazılı bir şikayette bulundu.

“Bir şikayet aldık ve konuyu araştırıyoruz. Sektör 142 polis karakolu memuru Vineet Rana, ilk soruşturmanın ardından bir FIR başvurusunda bulunulacağını söyledi.

Parastierea AOA’nın başkan yardımcısı AP Chauhan, “Bu talihsiz bir olay ve konuyu güvenlik kurumuyla görüştük. Faillerin bulunması için konuyu kendi tarafımızdan araştırıyoruz.”

Güvenlik ajansı Citiforce’un operasyon başkanı Shivam Singh şunları söyledi: “Suçluları bulmak için tüm CCTV kameraları kontrol ediliyor.” Arabanın park edildiği nokta CCTV kameraları tarafından yakalanmasa da, giriş görüntülerini kontrol ediyoruz ve Failleri tespit etmek için bu bodrumun çıkış kapılarından çıkın.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!