Noida’daki MotoGP yarışı: Trafik polisi taşıtlar için güncellenmiş tavsiyeler yayınladı

aynur

New member
25 Eylül’e kadar Greater Noida’da düzenlenecek olan Uttar Pradesh Uluslararası Ticaret Fuarı (ITS) ve MotoGP yarışı göz önüne alındığında, trafik polisi Cuma günü işe gidip gelenler ve çeşitli araç kategorileri için güncellenmiş bir uyarı yayınladı.

Sürücüler, Hindistan’ın ilk MotoGP’si için Noida’da kalabalık bir yola kurulan reklam panosunun yanından geçiyor. (AFP)

Daha önceki bir bildirimde polis, Noida-Büyük Noida Ekspres Yolu ve Yamuna Ekspres Yolu üzerinde mal nakliyecilerinin hareketini yasaklamıştı. Ancak revize edilen tavsiye kararında eşya taşıyanların girişine yönelik kısıtlama, Cuma’dan Pazartesi’ye kadar sabah 6.00’dan 12.00’ye ve 15.00’den 22.00’ye kadar belirli süreler için geçerli olacak.

Kısıtlamalar, Noida-Büyük Noida Ekspres Yolunun ilk 25 km’sinden, Sıfır Noktasından Buda Uluslararası Pisti’ne (BIC) kadar uzanan Yamuna Ekspres Yolunun diğer 10 km’sine kadar olan kısım için geçerli olacak. Ancak kısıtlamalar süt, sebze, ilaç vb. temel ürünleri taşıyan araçlara uygulanmayacaktır.

“Daha önce uygulanan giriş yasağı, 21-25 Eylül arasındaki 2023 fuarı ve 22-24 Eylül arasındaki MotoGP etkinliği için değiştirildi. Şimdi, 22-25 Eylül tarihleri arasında, giriş yasağı sabah 6’dan akşam 12’ye ve öğleden sonra 3’ten akşam 22’ye kadar uygulanacaktır” dedi yetkililer, Cuma günü revize edilmiş bir açıklamada. Yönetmelik ağır, orta ve hafif yük taşımacılığı yapanları kapsıyor.

“Kartları, yardım hattı numarasını kullanın”

Daha önceki uyarıda Yamuna Otoyolu, DND veya Kalindi Kunj üzerinden ilçeye giren yük taşımacıları ve ağır araçlar, otobüsler vb. şirketlerin alternatif rotaları kullanmaları istenmişti.

Trafik polisi ayrıca herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak için işe gidip gelenlere Mappls Haritasını, My India uygulamasını veya Google Haritalar’ı kullanmalarını tavsiye etti. Alternatif olarak, herhangi bir sorunuz varsa 9971009001 numaralı yardım hattıyla da iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan, 22-24 Eylül 2023 tarihleri arasında Greater Noida, Uttar Pradesh’teki BIC’de ilk MotoGP Grand Prix’sine ev sahipliği yapacak. Etkinliğin adı “MotoGP Bharat Grand Prix”.

• YAZAR HAKKINDA

HT Digital’de Stajyer İçerik Yapımcısı. Feminizm, geç modern tarih ve Kore müziğinin küreselleşmesi hakkında okudum. …Ayrıntılı olarak görün