Noida’ya yeni bir finansal yönetim danışmanı tutma yetkisi verdi

aynur

New member
NOIDA: Noida Kurumu, finans departmanındaki sorunları ele almak ve geliri artırmak için yeni bir danışman kiralamak için bir süreç başlattı.

Noida’ya yeni bir finansal yönetim danışmanı tutma yetkisi verdi

“Önceki danışmanımız olan Deloitte’un görev süresi dolduğundan, finansla ilgili konularda yardımcı olması için bir danışman getirme sürecini başlattık. Uzmanlık ajansı uygun prosedürlere göre sonuçlandırılacaktır. Danışman, finans departmanı konularının ele alınmasına yardımcı olacaktır,” dedi Noida Authority İcra Kurulu Başkanı Ritu Maheshwari.

Yetkililer, ajansın önümüzdeki birkaç ay içinde bir ihale düzenleyeceğini ve ajansı işe alacağını söyledi. Yetkililer, ajansın gelirini artırmak için bir danışmanın yardımını aldığını da sözlerine ekledi.

Ocak 2018’in başında, Noida yetkilisi Ernst & Young’ı daha fazla gelir elde etmesi için görevlendirdi.

Ernst & Young bir anket düzenledi ve 21 Mart 2018’de raporunu yayınladı. projeler üzerinde. Ernst & Young ayrıca hükümet yetkilileriyle görüşmüş ve anketleriyle ilgili çeşitli departmanlar hakkında ayrıntılar toplamıştı.

Ajans, zamanında vergi tahsilatları yoluyla gelirini artırmaya çalışmaktadır. Yetkililer, danışmanın Noida ajansına vergi toplama, temerrüde düşenlerden ücret toplamaya yardım etme ve temerrüde düşen geliştiricilerden nasıl daha iyi gelir elde edecekleri konusunda onlara tavsiyelerde bulunma konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Noida Otoritesinin ihtiyacı var €Personel maaşlarının ödenmesi ve su temini, temizlik, yol bakımı ve park bakımı gibi belediye hizmetlerinin sağlanması dahil olmak üzere giderlerini karşılamak için yılda 1.500 crore. etrafında harcıyor €Yol, alt geçit vb. gibi altyapı projeleri hariç hizmetler için 1.500 crore.

otorite üretir €Tüm departmanlarından yıllık 2.300 crore gelir. Ancak, gelirin çoğu arazi satışından geliyor. Yetkililer, ajansın yakın gelecekte arazisinin tükeneceğini ve masraflarını karşılamak için fon yaratmanın yollarını bulması gerekeceğini söylediler.