Otel sahibine trafikte saldıran 5 kişi tutuklandı

aynur

New member
Cumartesi günü Gautam Budh Nagar polisi, Greater Noida West’te bir otel sahibi ve üç çalışanının sopa ve sopalarla sekiz kişilik bir grup tarafından saldırıya uğrayıp yaralandığı iddia edilen olayla ilgili olarak beş şüpheliyi tutukladı.

Gözaltına alınan 5 şüpheli. (HT fotoğrafı)

Şikayetçi, otel sahibi Hemwant Chauhan’a (35) göre olay, 27 Eylül günü saat 21.50’de, otelin açılışından bir gün sonra meydana geldi.

Bisrakh polis memuru Anil Rajput, “Baş şüphelinin Greater Noida’da bir mandıra işleten Ravindra Yadav olduğu belirlendi ve diğer dört şüpheli Devraj, Santram, Kaushendra ve Deepak (hepsi tek bir isimle tanımlandı)” dedi.

Chauhan’ın şikayeti üzerine, 28 Eylül’de Bisrakh karakolunda Hindistan Ceza Kanunu’nun ilgili bölümü uyarınca cinayete ve saldırı girişiminde bulunmak suçundan bir FIR kaydı yapıldı.

SHO Rajput şunları söyledi: “27 Eylül günü öğleden sonra Hemwant ile suçlanan Ravindra arasında bir trafik kazası nedeniyle bir tartışma çıktı. Hararetli tartışma sırasında Ravindra arkadaşlarını aradı ve Hemwant’a, müdür de dahil olmak üzere otel çalışanlarına saldırdı.

Greater Noida sakini olan şikayetçi Hemwant Chauhan şunları söyledi: “Greater Noida West’teki Galaxy Plaza’da Hotel Hibiscus adında bir otel işletiyorum. Otel, 26 Eylül’de eyalet ve kabine bakanları ile yerel MLA’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda VIP’nin katılımıyla açıldı. Açılıştan bir gün sonra, operasyonun ilk gününde, 28 Eylül günü saat 21.50 sıralarında meydanın otoparkında kasıtlı olarak başka bir araba arabama çarptı.

Arabasına çarpıldığını gören Chauhan’ın kişisel asistanı ve otel müdürü, arabada oturan insanları azarladığını söyledi.

“İki çalışanım onlardan dikkatli araç kullanmalarını istediğinde, araçtaki dört adam onlara hakaret etmeye başladı. Bunu gören otel müdürü telefonla bana bilgi verdi ve ardından onları sakinleştirmek için oradaydı. Ben de aceleyle otoparka gittim” dedi Chauhan.

Şöyle ekledi: “Olay yerine vardığımda, arabanın içindekiler sopalarla ve sopalarla donatılmış üç bisikletli altı adamı daha çağırdılar. Öldürmek amacıyla iş arkadaşlarıma saldırdılar. Personelim canlarını kurtarmak için koşarak otelin bodrum katına düştü. Ben müdahale etmeye çalıştığımda beni dövdüler ve boynumdaki altın zinciri kırarak beni soymaya çalıştılar.”

“Adamlar, yerli olduklarını ve burada iş yapmamıza izin vermeyeceklerini söyleyerek beni ve çalışanlarımı öldürmekle tehdit ettiler. Personelim saklanıp polis yardım hattını aradığımda saldırganlar olay yerinden kaçtı” dedi Chauhan.

SHO şunu ekledi: “Cumartesi günü polis kaçan üç kişiyi daha ararken beş şüpheli tutuklandı.”

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!