Radisson Oteli’nin sahibi, kötü muamele iddiaları nedeniyle FIR’daki milletvekiline sesleniyor, o bunu reddediyor

aynur

New member
Ghaziabad polisi, Kaushambi’deki Radisson Oteli’nin sahibinin Salı günü bir grup adamın ofisine girip kendisini taciz ettiğini ve tehdit ettiğini iddia etmesinin ardından Çarşamba günü çok sayıda kişi hakkında FIR kaydı yaptı. Şikayetçi ayrıca Rajya Sabha Milletvekili Anil Agarwal’ın daha sonra kendisini aradığını ve uzlaşmaya varmak için şüphelilerle konuşmasını istediğini söyledi.

Milletvekili iddiaları yalanladı ve olayda hiçbir rolünün olmadığını söyledi. (Temsili görsel)

Milletvekili iddiaları yalanladı ve olayda hiçbir rolünün olmadığını söyledi.

Polis, Radisson Oteli sahibi Karan Jain’in şikayeti üzerine, Hindistan Ceza Kanunu’nun 147 (isyan), 504 (kasıtlı hakaret) ve 506 (cezai gözdağı) maddeleri uyarınca Kaushambi polis karakolunda bir FIR kaydettiklerini söyledi.

Polis, FIR’ın milletvekilinin akrabası olduğu söylenen Gaurav Agarwal, Gaurav’ın yardımcısı Deepak Ahlawat ve kimliği belirlenemeyen başka bir kişinin ismini verdiğini söyledi.

Jain şikayetinde şunları söyledi: “Akşam 12.20 sıralarında personelim bana bazı kişilerin geldiğini ve ofisi boşaltmamızla tehdit ettiklerini söyledi. Ofisimden çıktığımda iş arkadaşlarıma bağıran ve bana da yaramazlık yapan beş kişiyle karşılaştım. Beni ofisimin yedinci katından aşağıya atmakla tehdit ettiler. Bunlardan ikisinin Rajya Sabha Milletvekili Anil Agarwal’ın akrabası Gaurav Agarwal ve Gaurav’ın yardımcısı Deepak Ahlawat olduğunu belirledim. Daha sonra personelim Kaushambi polisine haber verdi.”

Jain ayrıca olayın ayrıntılarını ve CCTV görüntülerini polisle paylaştığını söyledi.

“Polise ayrıntıları verirken saat 13.03 sıralarında Anil Agarwal’dan bir telefon aldım. Benden olaya karışan kişilerle konuşmamı istedi, aksi takdirde bu insanları durduramazdı ve onlar her şeyi yapabilirdi” dedi Jain ayrıca FIR’da.

Jain yorum isteyen çağrılara yanıt vermedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattığını söyledi.

“Milletvekili davada şüpheli değil ve henüz olaydaki rolüne dair herhangi bir kanıt bulamadık. CCTV görüntüleri ofiste herhangi bir vandalizm olmadığını gösteriyor. Mali işlemlerle ilgili bazı anlaşmazlıklar vardı. FIR’da adı geçen kişilere ifadelerini polise vermeleri yönünde çağrıda bulunduk ve daha fazla soruşturma sürüyor” dedi Polis Komiser Yardımcısı (Trans-Hindon) Shubham Patel.

Milletvekili Agarwal iddiaları reddetti ve olayda hiçbir rolü olmadığı için FIR’ın asılsız olduğunu söyledi.

“Bunun yerine, muhtemelen bu olayın meydana geldiği sıralarda Jain’den birkaç telefon aldım ve bir toplantıyla meşguldüm. Yaklaşık 30-40 dakika sonra kendisini tekrar aradım ve bana olayı anlattı. Az önce her iki tarafın oturup sorunu dostane bir şekilde çözmesi gerektiğini söyledim ve bunda benim hiçbir rolüm yok. Üstelik polisin, adımı bir kamu temsilcisi olarak belirten bir FIR başvurusunda bulunmadan önce soruşturma yapması gerekirdi,” dedi Bharatiya Janata Partisi (BJP) Milletvekili Anil Agarwal.

“Fakat polis benden hiçbir şey sormadan FIR’a başvurdu. Bu bilinçli olarak siyasi nedenlerle yapıldı. Bu konuyu Rajya Sabha’da gündeme getireceğim ve ayrıca Uttar Pradesh Başbakanı’na yazacağım ve eyaletteki ve Yeni Delhi’deki üst düzey parti liderlerime bilgi vereceğim” dedi Agarwal.