Snapchat Herkese Açık Hikaye Nasıl Yapılır ?

Nursa

Global Mod
Global Mod
Snapchat Herkese Açık Hikaye Nasıl Yapılır?

Snapchat, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle anlık fotoğraf ve videolar paylaşmanın eğlenceli bir yoludur. Herkesin görebileceği bir hikaye oluşturmak istiyorsanız, işte adım adım nasıl yapacağınızı anlatan bir rehber:

Adım 1: Snapchat Uygulamasını Açın

İlk adım olarak, Snapchat uygulamasını akıllı telefonunuzda açın. Ardından, ana ekranda hikaye oluşturma menüsüne erişmek için ekranın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun.

Adım 2: Hikaye Moduna Geçin

Kamera açıldığında, ekranın alt kısmında bulunan "Hikaye" seçeneğine dokunun. Bu seçenek genellikle kamera simgesinin sağında yer alır. Hikaye moduna geçmek, hikayenizi oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır.

Adım 3: İçerik Oluşturun

Şimdi hikaye moduna geçtiğinize göre, içerik oluşturma zamanı geldi. Fotoğraf veya video çekmek için büyük beyaz daireye dokunun. İçeriği çektikten sonra, eklemek istediğiniz efektleri, filtreleri veya yazıları seçebilirsiniz.

Adım 4: Herkese Açık Hikaye Seçeneğini Belirleyin

İçeriği oluşturduktan sonra, paylaşmadan önce hikayenizi herkese açık hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için ekranın altında bulunan "Hikayemi paylaş" düğmesine dokunun. Ardından, açılan menüden "Herkese Açık" seçeneğini seçin.

Adım 5: Hikayenizi Paylaşın

Şimdi, hikayenizi herkese açık hale getirdikten sonra, paylaş düğmesine basarak hikayenizi Snapchat'te yayınlayabilirsiniz. Hikayeniz, takipçilerinizin ve hatta herhangi bir Snapchat kullanıcısının görüntüleyebileceği bir hale gelecektir.

Adım 6: İzleyicilerinizin Görüntülemesini Bekleyin ve Etkileşime Geçin

Hikayenizi paylaştıktan sonra, izleyicilerinizin ve takipçilerinizin hikayenizi görüntülemesini bekleyin. Hikayenizdeki içerikle etkileşime geçmeleri için yorumları veya mesajları açık tutabilirsiniz. Ayrıca, hikayenize eklediğiniz içeriklerle ilgili geri bildirim almak için izleyicilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.

Benzer Sorular ve Cevaplar

Soru: Snapchat'te herkese açık hikayemi nasıl düzenlerim?

Cevap: Herkese açık hikayenizi düzenlemek için, hikayenizi oluşturduktan sonra "Hikayemi Düzenle" seçeneğine dokunun. Buradan, hikayenizi yeniden adlandırabilir, içeriğini düzenleyebilir veya eklemeler yapabilirsiniz.

Soru: Herkese açık hikayemi istediğim zaman kaldırabilir miyim?

Cevap: Evet, herkese açık hikayenizi istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Bunun için hikayenizi görüntüledikten sonra sağ üst köşede bulunan "Hikayeyi Sil" veya "Hikayeyi Sil" seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Soru: Herkese açık hikayem ne kadar süreyle yayında kalır?

Cevap: Snapchat'te herkese açık hikayeler 24 saat boyunca yayında kalır. Bu süre zarfında takipçileriniz ve diğer Snapchat kullanıcıları hikayenizi görüntüleyebilir. 24 saatlik süre sonunda hikayeniz otomatik olarak silinir.

Sonuç

Snapchat'te herkese açık hikaye oluşturmak oldukça kolaydır. Yukarıdaki adımları takip ederek, içeriğinizi arkadaşlarınız, takipçileriniz ve hatta herhangi bir Snapchat kullanıcısıyla paylaşabilirsiniz. Unutmayın, herkese açık hikayeniz 24 saat boyunca yayında kalacak ve bu süre sonunda otomatik olarak silinecektir. Eğlenceli ve ilgi çekici içerikler oluşturarak Snapchat deneyiminizi daha da zenginleştirebilirsiniz.