Yardımcı Müfettiş, GB Nagar Aşama 2 SHO’yu cinsel tacizle suçluyor

aynur

New member
2. Aşama Gautam Budh Nagar Karakolundaki bir yardımcı müfettiş, karakol memurunun 7 Mart’ta kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Konu amirlere bildirildikten sonra, departman konuyla ilgili soruşturma emri verdi ve hem SHO hem de SI, soruşturma tamamlanana kadar polis hatlarına devredildi.

SHO iddiaların yanlış olduğunu iddia etti. (Temsili resim)

Pazartesi akşamı SI, kadın güvenliğinden sorumlu polis komiser yardımcısı Meenakshi Katyayan’a şikayette bulundu. Kadın, şikayetinde SHO’nun kendisini fiziksel olarak taciz ettiğini ve WhatsApp aracılığıyla saldırgan mesajlar gönderdiğini iddia etti.

Kadın, 7 Mart’ta Sektör 93B’deki çok katlı bir cemiyette Holika Dahan kutlamaları için göreve alındığını, ancak SHO’nun görev değiştirip onu seyyar bir araca bindirdiğini söyledi.

“SHO, mobil aracı kendileri sürmeye karar verdi ve yolcu koltuğuna oturmama izin verdi. Araba sürerken uygunsuz bir şekilde bana dokunmaya devam etti. Holi gününün ilerleyen saatlerinde SHO, Holi oynamak için Gülal ile birlikte geldiğinde Sector 110 polis karakolundaydım. Oyun oynarken uygunsuz bir şekilde bana dokundu” diye şikayette bulundu.

SHO’ya sınırları içinde kalmasını söylediğinde, memur ayrıldı, ancak yardımcı müfettiş, ona WhatsApp’tan “arkadaş olmak” için mesaj atmaya başladı.

“Onu kişisel numaramdan engelledikten sonra bana resmi numaradan mesaj atmaya başladı ve ben de ona bana mesaj atmamasını söyleyip durdum. Polisi polis memuru hakkında gerekli işlemi yapmaya davet ediyorum” dedi.

DCP Katyayan, Polis Komiser Yardımcısı’nın (Kadın Güvenliği) şikayeti araştıracağını söyledi.

“Bunun dışında, Polis Komiseri, Vishaka yönergelerine göre üç kişilik bir komite kurdu ve komite üyelerinden biri polis departmanı dışından bir kadın. Adil ve hızlı soruşturmalar yürütülecek” dedi.

Üst düzey yetkililer, 2. Aşama polis karakolunun alt müfettişi ve karakol görevlisinin soruşturma süresince polis hatlarına sevk edildiğini söyledi.

“SHO, iddiaların asılsız olduğunu iddia etti. Ona göre, 11 Mart’ta SHO, karakolun genel günlüğünü tutmadığı ve görevde olmadığı için görevi ihmal ettiği için ona bir mektup yazdı. Her iki polis memuru, soruşturma tamamlanana kadar polis hatlarına görevlendirildi. Polis Komiser Yardımcısı (Central Noida) Rambadan Singh, 1. Aşama Polis Karakolunun başına yeni bir polis memuru atandı.

• YAZAR HAKKINDA

Ashni Dhaor, Hindustan Times muhabiridir. Ghaziabad şehrinde suç, eğitim, sağlık, siyaset, sivil meseleler ve çevre ile ilgilenir. 2015 yılında Delhi Üniversitesi’nden mezun oldu ve o zamandan beri Hindustan Times için çalışıyor.
    …ayrıntılı olarak görün